Sınavlara hazırlanırken nasıl beslenmeli?

Merhaba arkadaşlar,

Sizi bugün çok önemli bir konudan bahsetmek istiyorum, hafızamızı nasıl güçlendirebiliriz.

Kendim Elektrik Elektronik mühendisi olmama rağmen, daha önce herkesin hafıza gücünün farklı olabileceği fakat nasıl ise öyle kalacağını sanıyordum.

Yani akılda tutma, ezberleme, hafızaya alma yeteğiniz nasıl ise değiştirilemeyeceğini sanıyordum.

Fakat kullandığım ogansia gıda takviyeleri sayesinde, hafızamın geliştiğini, hatırlama gücümün arttığını farkettim. Örneğin daha önceleri 10 rakamlı telefon numaralarını  , yazarken  bazen, iki -üç defe bakma gereği hissediyordum. Fakat son zamanlarda bazen bir bakışta 10 rakamlı bir numarayı , bir seferde yazabildiğimi farkettim.

Ayrıca bu gelişme durumunu, yine ogansia gıda takviyeleri kullanan arkadaşlara sordum, onlarda hafızalarında gelişme olduğunu, hatırlamada, odaklanmada gelişme olduğunu söylediler.

Burdan şunu çıkarıyorum, sınavlara hazırlanan öğrenciler için bu gıda takviyelerinin kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Sınav başarıları, aldıkları puanlar daha da artacaktır.

Hele üniversite sınavlarında, liselere giriş sınavlarında bazen iki-üç soru fazla yapmanın ne kadar önemli olduğu bir durumda, bu ürünleri kesinlikle kullanmak gerektiği kanısındayım.

Ayrıca, 13 yaşında bir kızım var, her gün bir adet, ogansia reishi mantarlı  coffe mocha içmeye çalışıyor, Dikkat dağınıklığının düzelmesi, sınıf notlarında gelişme olduğunu farkettim. O nedenle bu yazıyı yazma gereği duydum, Sizlere de faydalı olabileceği kanısındayım.

Sınavlara hazırlanırken hafıza güclendiren bir takviye edici gıda arıyorsanız, bu ürünleri kullanmanızı öneririm.

Sınava hazırlanan öğrencilere vitamin takviyesi yerine, tamamen doğal bitkisel ürünler olan , reishi mantarlı coffe mochayı  kullanmanızı öneriyorum. Çünkü sentetik gıda takviyelerinin vucuda çok yararlı olmadığını söyleyenlerde var. Vitamin ve mineralleri direkt bitkilerden almakta fayda var. Reishi mantarı içinde birçok mineral ve vitamini bulunduran bir mantar çeşidi.

Üniversite yada lise çağında sınava hazırlanan öğrencinin beslenmesi , derlerindeki başarıyı etkiliyeceği kanısındayım.

Sınava hazırlanan öğrenci velilerine öneriler ppt nedir diye soracak olursanız, çocuklarımızın sınavlara hazırlanması için özel öğretmen tutuyoruz, yada özel kursa gönderiyoruz, özel okula gönderiyoruz, birçok destekleyici kitap olıyoruz, fakat çocuklarımızın  beyinlerine yatırım yapıyormuyuz.

Çünkü, sınava hazırlık aşaması aslında, tamamen  çocuğun beynine daha fazla bilgi girmesi, onu işleyebilmesini öğrene bilmesi için. Eğer çocuğun beyni gerekli vitamin ve mineralleri almıyorsa, siz dışardan ne yaparsanız yapın, çocuğun dikkat dağınıklığı varsa, beslenme eksikliği varsa, hepsi boşa çıkabilir yada gereği kadar gelişme sağlamaz.

Çocuğun yada gencin aldığı eğitimden maksimum kazancı sağlaması için yediklerine dikkat etmeli, dengeli belenmeli, benim tavsiyem, düzenli olarak vucudun ihtiyacı olanları , ogansia gıda takviyeleri ile alması, üç ay kullanımdan sonra, derslerindeki başarı farkını göreceğinize inanıyorum.

Sorularınız ve gıda takviyeleri alımı için beni arayabilirsiniz.

Saygılarımla

Yusuf ertürk

Tel-Whatsapp: 0541- 311 21 21

 

saglikliyasamak

Bir Cevap Yazın